(+612) 2531 5600

info@la-studioweb.com

PO Box 1622 Colins Street West Victoria 8077 Australia

Oturma Odanızı Dekore Etmek İçin Canlı Sıva

Oturma Odanızı Dekore Etmek İçin Canlı Sıva

Canlı Sıva, bir odanın görünümünü ve hissini tamamen değiştirebilir, estetiğini zenginleştirebilir ve gerçekten ilginç bir görsel efekt oluşturmaya yardımcı olabilir.

Özgünlük genellikle bizi şaşırtan ayrıntılarda bulunur . Bunu kendi evinizde başarmanın bir yolu, geleneksel dekorasyon tekniklerinden uzaklaşmak ve oturma odanızı dekore etmek için Canlı Sıva kullanmaktır. Bu, son yıllarda iç tasarım dünyasında ses getiren bir trend.

Bugün, evlerimizi benzersiz ve zarif alanlara dönüştürmenin pek çok farklı yolu var. İç tasarım dergilerinde gördüğünüz görüntüleri kopyalamanın ya da daha önce defalarca kullandığınız aynı kalıpları izlemenin hiçbir anlamı yok. Gelecek yenilikte yatıyor.

Evlerimizin duvarları, dekorasyonu bir bütün olarak kapsayan temel bir “çerçeveyi” temsil ediyor . Mekanlarımızın görünümünü yenilemeye ve canlandırmaya yardımcı olan renkleri, dokuları, malzemeleri, çıkartmaları ve diğer birçok öğeyi orada uygulayabiliriz. Bu yüzden bugün, iç mekanları dekore etmenin yeni bir yolunu keşfedeceğiz.

Oturma odanızı Canlı Sıva ile dekore etmek – bitki motifleri

Bitki motifleri.

Bitki motifleri, duvarların dekorasyonu söz konusu olduğunda pek çok farklı olasılık sunar. Görsel olarak çarpıcı ve inanılmaz derecede güzel, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli desen ve tasarımlar var. Daha doğal bir his yaratmaya yardımcı olabilirler ve odalara ferah, canlı bir atmosfer verebilirler. Ancak, bu tasarımları dört duvarı da kaplamak için kullanmanızı önermeyiz: tek bir duvar yeterli.

Tropikal yapraklar popüler bir seçenektir . Beyaz kum ve kristal berraklığındaki suların görüntülerini akla getiren bu baskılar, oturma odanıza daha egzotik bir hava katmanızı sağlayacak . Genel bir kural olarak, yeşil en yaygın renktir. Bununla birlikte, çeşitli parlak, yaz tonları da kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak, bir dizi farklı bitki türü içeren daha gerçekçi baskılar da tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, silüetler ve uzun, akıcı şekiller içeren daha basit tasarımlar genellikle daha etkili olabilir.

Oturma odanıza daha doğal bir dokunuş getirmenin zamanı geldi.

Canlı sıva ile Yinelenen desenler

Benzersiz ve ilginç bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, tekrar eden desenler harika bir seçenektir . Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür duvar kağıtları, tekrar tekrar tekrarlanan desenlere sahiptir. Eviniz için hangi stili istediğinize karar vermeden önce 5 örneğe göz atalım:

1. Tavanlarınızı daha yüksek hissettirmek için dikey şeritler kullanılabilir. Ticari binalar için genellikle popüler bir seçenek olsalar da, aile evleri için biraz tekrarlayıcı olabilirler. Üç veya daha fazla renk içeren bazı tasarımlar bulabileceğiniz halde, genellikle iki farklı renge sahiptirler.

2. Damasko tarzı desenler başka bir yaygın seçenektir. Motifler, duvarın tüm yüzeyini kaplayacak şekilde birleşir. Bu, bir bütün olarak alanınızın tonunu ayarlamaya yardımcı olan arka plan rengi ile bir uyum duygusu yaratmaya yardımcı olur.

3. Söylemeye gerek yok, geometrik desenlerden bahsetmeden bu liste tamamlanmış sayılmaz ; üçgenler, daireler, kareler, eşkenar dörtgenler, adını siz koyun! Bu şekiller rastgele olarak veya bir düzen duygusu yaratmaya yardımcı olan bir dizi tekrar eden desen halinde düzenlenebilir.

4. Biraz daha nötr bir şey arıyorsanız, oturma odası dekorunuz için çekici ancak abartısız bir arka plan oluşturmanıza yardımcı olan basit çizgiler ve şekiller içeren tasarımlar bulabilirsiniz.

5. Son olarak, hayvan motiflerine hızlıca bakmak önemlidir. Bunlar genellikle diğerleri arasında flamingolar, aslanlar ve filler gibi hayvanları içerir. Çiçek veya bitki motifleriyle birleştirildiğinde orijinal bir görünüm oluşturmak için kullanılabilirler .

Oturma odanızı dekore etmek için Canlı Sıva’yı kullanma – optik illüzyonlar

Daha önce de belirttiğimiz gibi, oturma odanızı Canlı Sıvayla dekore etmek, yeniliğinizi ve yaratıcılığınızı sergilemek ve yeni dekoratif seçenekleri keşfetmek için harika bir fırsattır. Şimdiye kadar incelediğimiz stillerin yanı sıra, duvarlarınızı optik illüzyon Canlı Sıva ile süsleme seçeneğiniz de var .

Optik illüzyon Canlı Sıva tipik olarak, hayali veya hayali bir dünyaya bir pencere açarak odanıza daha büyük bir derinlik hissi vermeye yardımcı olan büyük bir görüntüye sahiptir. Bu optik illüzyonlar birçok farklı biçimde ve temada ortaya çıkar : ormanlar, sahiller, şehir manzaraları, kırsal manzaralar, canli siva Bu tür duvar kağıtlarıyla ilgili gerçekten ilginç olan şey ,  trompe l’oeil  etkisidir . Başka bir deyişle, bu görüntüler çoğu zaman o kadar gerçekçidir ki, gözlerimizin bize ne söylediğini sorgulamadan yardım edemeyiz. Odadaki tüm dikkatleri çekiyorlar, sahneyi merkeze alıyorlar ve tüm alanı tamamen dönüştürüyorlar.

Kendi evinizde akıllara durgunluk veren bir optik illüzyon yaratın.

 Canlı sıva ve Ahşap ve tuğla desenler

Endüstriyel tarzda çatı katı.

Bazı Canlı Sıva türleri, farklı inşaat malzemelerinin görünümünü taklit edecek şekilde tasarlanmıştır ve taş, ahşap kütükler veya tuğla duvarları simüle edebilir.

Fikir, orijinal duvarı gizlemek ve bu malzemelerden yapılmış gibi yepyeni bir estetik yaratmak için Canlı Sıvayı kullanmaktır. Duvarlarınızın göründüğü kadar gerçekçi olması için dokulu duvar kağıtları bile bulabilirsiniz. Bir bakıma, bu tür duvar kağıtları farklı türde bir optik yanılsama yaratarak zihnimizi gerçekte olmayan bir şeyi görmeleri için kandırır. 

Bir cevap yazın

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Canlı sıva Canlı sıva, iç cephe duvarlarını kaplayan muhteşem bir üründür. Canlı Sıva yaptıranların yorumları %99 oranında olumludur. Canlı sıva uzun ömürlü, ekonomik, dekoratif ve ısı  yalıtımı ile ses yalıtımı sağlamaktadır. Canlı sıva fiyat olarak boyadan daha ekonomik ve çok daha avantajlıdır. Canlı sıva modelleri yüzlerce farklı renk sağlar.