(+612) 2531 5600

info@la-studioweb.com

PO Box 1622 Colins Street West Victoria 8077 Australia

Canlı Sıva Nedir ? Nasıl Yapılır ? Nerelerde Kullanılır ?

Canlı Sıva Nedir ? Nasıl Yapılır ? Nerelerde Kullanılır ?

Canlı sıva sıva nedir, nerelerde kullanılır, Canlı sıva kullanaların yorumları, Canlı sıva markaları, Canlı sıva ne işe yarar gibi soruların cevaplarını sizler için bu makalemizde bir araya getirdik. Keyifli okumalar.

CANLI SIVA NEDİR ? İpek sıva nedir?

Canlı sıva içerisinde bulunan pamuk, elyaf ve renkli taşların bir araya gelmesi ile üretilen bir çeşit dekoratif iç cephe kaplama ürünüdür. Canlı sıva boya ve duvar kağıdı yerine duvarlarda kullanılmak amacı ile üretilmektedir. Canlı sıvanın öncelikli tercih amacı dekoratif görünümü olsada bunun yanı sır bir dizi avantajı bulunmaktadır.

İpek sıva ve canlı sıva aynı şey mi ? Canlı sıva ile İpek sıvanın farkı nedir?

Canlı sıva olarak bilinen iç cephe duvar kaplama ürünü ile İpek sıva tamamen aynı ürüne verilen farklı isimlerdir. Hatta Canlı sıva ve İpek sıva isimlerinin yanı sıra bu ürün için “Silk Plaster”, “Pamuk Sıva” Canlı Boya” Dekoratif sıva” isimleride kullanılmaktadır.

Canlı sıva ses yalıtımı sağlar mı?

Evet canlı sıva ses yalıtımı sağlar. Canlı İpek sıva ev ve işyerlerinde iç cephede kullanıldığı taktirde %35 civarında bir ısı yalıtımı sağlamaktadır. Isıyı kendi yüzeyinde tuttuğu için ve dışardan gelen ısı değişimini engellediğinden dolayı tüm ortamlarda ciddi bir ısı yalıtımı sağlayarak büyük bir tasarruf sağlamaktadır.

Canlı sıva ses yalıtımı sağlar mı?

Canlı sıva tüm iç cephe bölümlerine uygulanabilen bir ürün olması ve 3milimetre kalınlığında duvar kaplaması sağlamasından dolayı ciddi oranda ses yalıtımı sağlayarak, dışarıdan içeriye ses girişini önlemekle beraber içerinden dışarıya da ses çıkışını önlemektedir. Dış çevreden gelen rahatsız edici sağlamasının yanı sıra tavana da uygulayabileceğiniz Canlı sıva ile komşuların çıkardığı sesleride yalıtabilirsiniz.

Canlı Sıva Fiyatları ? Canlı Sıva Pahalı mı ?

Canlı sıva boye ve duvar kağıdından daha dekoratif bir görüntüye sahip olmasının yanında bir de uzun yıllar kullanımı sağlanabilen özelliğe sahiptir. Yıllarca kullanılacak kadar dayanıklı olduğundan dolayı uzun yıllar boya ve duvar kağıdığından, kokudan ve boya yaparken oluşan kirden muaf bırakarak ekonomik olarak cebinizi rahatlatacaktır. Kısaca Canlı sıva pahalı bir ürün değildir. Piyasa Fiyatları 60-120 tl arasında değişmektedir.

Canlı Sıva Nerelerde Kullanılır ?

Canlı sıva su görmeyen bütün iç cephe duvarlarında kullanılabilmektedir. Ahşap üzerine, Fayans üzerine, Duvara ve tavana rahatlıkla ve kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Canlı sıvanın tamiratı oldukça kolaydır. Sadece deforme olan yeri ıslatarak istediğini şekilde yeniden düzenleyebilirsiniz.

Canlı Sıva Nasıl Uygulanır ?

Canlı sıva uygulaması yapmak için tek gereken bir kova ve su! Nishplas ipek sıva ya da Hobby İpek Sıva ürünlerinin bir kovaya boşaltarak üstüne 4 – 4.5 litre kadar su ekleyerek çiğköfte kıvamına gelene kadar karıştırmalısınız. Ardından şeffaf mala ile duvara çok kolay bir şekilde kendi başınıza uygulama yapabilirsiniz. Canlı sıva yapmak herkes için oldukça basit ve zevkli bir işlemdir.

Ayrıca Tavisye olarak: İpek Sıva sitesine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Canlı sıva Canlı sıva, iç cephe duvarlarını kaplayan muhteşem bir üründür. Canlı Sıva yaptıranların yorumları %99 oranında olumludur. Canlı sıva uzun ömürlü, ekonomik, dekoratif ve ısı  yalıtımı ile ses yalıtımı sağlamaktadır. Canlı sıva fiyat olarak boyadan daha ekonomik ve çok daha avantajlıdır. Canlı sıva modelleri yüzlerce farklı renk sağlar.