(+612) 2531 5600

info@la-studioweb.com

PO Box 1622 Colins Street West Victoria 8077 Australia

Canlı Sıva ile Ev Dekorasyon Fikirleri

canlı sıva

Canlı Sıva ile Ev Dekorasyon Fikirleri

Canlı sıva nedir diye soracak olanlara; Canlı sıva pamuk, elyaf ve mineral taşlarla hazırlanan bir tür duvar kaplamasıdır. Oldukça dekoratif bir görüntü veren Canlı sıva uzun yıllar boyunca ilk gün gibi yeni bir görüntüye sahip olur. Canlı sıva ayrıca ısı ve ses yalıtımı sağlar ve radyasyonu absorte ederek daha kaliteli bir yaşam alanı sunan boya yerine kullanılan üründür. Duvak kağıdı kadar tekoratif boyadan daha kadar kolay sürülür. Evinizi yenilemek için duvar dekor fikirleri mi arıyorsunuz? O boş duvarlar büyük olasılıklarla henüz canlı sıva görmemiştir. Birkaç dekoratif ekleme ve İPEK sıva ile eviniz çok daha şık ve konforlu bir ev gibi hissettirebilir. Bu yalın, çıplak duvarları şık orta parçalara dönüştürmeye hazırsanız, okumaya devam edin. Tarzınız ne olursa olsun, duvarlarınızı güzelleştirecek, kişiliğinizi ve zevkinizi ortaya çıkarabilecek püf noktalarına sahibiz. İster bir sanat koleksiyoncusu, ister bir doğa tutkunu ya da bir kitap aşığı olun, duvarlarınız, sevdiğiniz şeylerle çevrili olabilmeniz için özelleştirilebilir. Evinize stil katacak 20 duvar dekoru fikrini keşfedin.

1. Büyük Ölçekli Bir Tablo kullanın

Basit oturma odasında okyanusun büyük fotoğrafı.
Grant Gibson tarafından hazırlanmış görsel

Canlı sıvanın bulunduğu Büyük boyutlu bir resim veya fotoğraf dikkatleri üzerine çekecek ve tonu küçük bir alana yerleştirecektir. Minimalist bir alanda siyah beyaz bir fotoğraf deneyin veya canlı bir soyut parça ile renk ekleyin.

2. Bir Galeri Duvarı Oluşturun

Patricks çalışmasında Richard Kern David Noonan Sam Durant Carol Bove ve diğerlerinin eserlerinden oluşan bir duvar bulunuyor.
Laurence ve Patrick Seguin tasarım satıcılarından oluşan Paris dairesi , Richard Kern, David Noonan, Sam Durant, Carol Bove ve diğerlerinin sanat eserlerinden oluşan bir duvara sahiptir. Pierre Jeanneret ve Charlotte Perriand masa ve döner sandalyeyi tasarladı; şezlong Jean Prouvé’ye aittir.

Hiçbir şey dekoratif canlı sıva uygulanmış bir duvara tablolar kadar renk katmaz . Bir sanat veya fotoğraf koleksiyonu sergileyin veya duvar süsleri ve diğer efemera ekleyin. Basit, uyumlu çerçeveleri tercih edin veya işleri karıştırmak için bir dizi süslü varyasyon getirin! Uzman ipucu: Daha geniş bir alan illüzyonu yaratmak için galeri duvarını tavana doğru genişletin.

3. Bir Aksan Duvarı ekleyin

KaydetÇiçek Geleneksel Hazır Duvar Kağıdı Bulur – Kolayca Çıkarılabilir!YayınlayanEtsy

Duvarlara eklemeye ek olarak, duvarları kendileri dekore etmeyi düşünün. Vurgulu bir duvar oluşturmak için parlak ve cesur bir boya rengi kullanmayı deneyin veya duvar kağıdı, şablon veya diğer dekoratif boyama teknikleriyle desen getirin . (Başardayken tavanınızı dönüştürmeyi düşünün!) Bu dekoratif vurgular, küçük bir alanda daha da büyük bir etki yaratabilir.

4. Canlı Sıva ya uygun Vitrin Kumaşı

19. yüzyıl İtalyan duvar halısı
Sanatçı Cindy Sherman’ın Hamptons çiftlik evindeki bir misafir odasında, Xenomania’dan bir suzani örtüyle örtülmüş bir Anthropologie yatağının arkasında 19. yüzyıldan kalma bir İtalyan duvar halısı sergileniyor.

Bir goblen veya duvara asma, bir alana renk ve desen ile yumuşaklık hissi katabilir. Eski eşarpları veya diğer güzel kumaşları çerçevelemeyi düşünün. Bonus: Bir sonraki evinize gitme zamanı geldiğinde, bunları taşımak çerçeveli resimlerden çok daha kolaydır.

5. Canlı Sıva olan yerlere Aynaları Asın

Görsel şunları içerebilir: Oturma Odası İç Mekan Mobilya Kanepe Zemin Ahşap Parke İç Tasarım ve Şömine
Hilary Batstone’dan bir ayna, Oscar adayı senarist Peter Morgan’ın iç mimar Rose Uniacke ve mimarlık firması Eldridge Smerin tarafından yenilenen Londra’daki evinin oturma odasında asılı.Fotoğraf: Simon Upton

Aynalar ışığı yansıtır ve küçük bir alanın daha büyük ve daha parlak görünmesine yardımcı olur. Büyük boy bir ayna asmayı deneyin veya birkaç küçük parçayı salon tarzında sergileyin.

6. Bir Duvar Resmi Yapın

Paris apartmanında manzara duvar resmi ve aynalı masa.
Au fil des Couleurs imzalı doğal manzara duvar kağıdı, tasarımcı Amélie Colombet’in Paris’teki davetkar oturma odasının odak noktasıdır .Fotoğraf: Martina Maffini

Canlı sıva tek başına oldukça dekoratif olsa da yanına çilizmiş bir duvar resmi ekleyerek duvarlarınızın sizi başka bir yere götürmesine izin verin. İster elle boyayın ister bir duvar kaplaması seçin, motif büyük bir etki yaratacaktır.

7. Rafları Yerleştirin

https://www.pinterest.com/pin/585116176564253897/?nic=1

Canlı sıva modelleri ile uyumlu Kitap rafları için yeriniz kalmadıysa, koleksiyonunuzu duvara götürün. Yüzer raflar takın ve sert kapaklar, küçük heykeller ve diğer olasılıkları ve uçları sergileyin.

8. Canlı Sıva renklerine Uygun Plakalar Asın

Wiltshire İngiltere'de Anouska Hempel Design'dan Geleneksel Yemek Odası
İtalyan el boyaması bir avize, tasarımcı Anouska Hempel’in Gürcü şöminenin üzerinde antika porselen tabakların sergilendiği İngiliz malikanesinin kahvaltı salonunu tamamlıyor.Tim Beddow

9. Heykel Aplikleri Ekleyin

Jeremy Globersons New York City Apartman Oturma Odası Küçük Alan Ashley Darryl
Tasarımcı Ashley Darryl, arkadaşı Jeremy Globerson’ın Manhattan’daki tek yatak odalı dairesine temiz hatlı mobilyalar ve özenle seçilmiş aksanlar kullanarak modern bir hava kattı . Aparatlar ve Hector Frank’ın bir tablosu oturma odasındaki Mitchell Gold + Bob Williams kanepesinin üzerinde sergileniyor.Fotoğraf: Brett Beyer

Aplikler, yerde veya yan sehpada yer kaplamadan ekstra bir ışık kaynağı ekler. Işık ve stil katmak için duvar heykeli görevi gören göz alıcı bir tasarım seçin. Canlı sıva ve heykel uyumu muhteşemdir. Üsteli canlı sıva uygulamasını yapmak oldukça basittir. İhtiyaç duyulan tek şey bir kova ve bir miktar sudur.

10. Bitkiler Getirin

Bitkiler sadece pencere kenarına oturmak zorunda değildir. Alanınıza biraz doğa ve duvarlarınıza yaşam eklemek için asmayı veya duvara monte edilmiş saksıları deneyin.

11. Dokuma İle Doku Ekleyin

KaydetQuick Weave Duvara Asılı DIY – Güzel Bir KarışıklıkGüzel dağınıklıkQuick Weave Duvara Asılı DIY – Güzel Bir Karışıklık

70’lerin makrome duvar süsleri büyük bir şekilde geri döndü. Dokumalar doku katar ve sade duvarları ısıtır. Etsy’de onlar için alışveriş yapın ya da kendinizinkini yapmaya çalışın.

12. Çıkarılabilir Duvar Resmi Ekleyin

KaydetDark Green Abstract Leaves Duvar Kağıdı, Duvar Resmi, Çiçek Duvar Sanatı, Duvar Çıkartması, Emerald Leaves Wall SYayınlayanEtsy

Minted, inanılmaz bir yetişkin, sofistike çıkarılabilir duvar sanatı koleksiyonuna sahiptir . Yapışkanlı duvar resimleri lüks bir mat yüzeye sahiptir ve çeşitli stillere sahiptir. Kiralıyorsanız ve duvarlara zarar vermek istemiyorsanız çıkarılabilir duvar sanatı mükemmeldir.

13. Büyük Boy Bir Takvim Asın

KaydetEvde Hafif, Parlak Sunnyvale Eichlerdesignsponge.comEvde Hafif, Parlak Sunnyvale Eichler | Tasarım * Sünger

Büyük bir takvim, özellikle bir ofis veya mutfak duvarında işe yarar. Odanızı canlandırmak için göze çarpan bir unsur eklerken etkinliklerinizi takip edin! Modern bir görünüm oluşturmak ve bir renk patlaması eklemek için sans serif yazı tipleriyle parlak ve cesur takvimleri deneyin.

14. Bir Dev Beyaz Tahta veya Kara Tahta ekleyin

KaydetThe Not Whiteboard by BlikBlikBLIK Not Whiteboard 26 akıllı renk ve iki şekilde mevcuttur. Duvarlarınız hiç bu kadar çok renk görmemiş, peki kimin beyaza ihtiyacı var? Beyaz tahta ve kara tahta şekillerini karıştırma ve eşleştirme yeteneğine sahipsiniz. Renginizi seçin, şeklinizi seçin ve patlayın! Gitmeye hazırsın. Beyaz Tahta Değil’i BLIK ile farklı desen, yön ve renk kombinasyonlarında düzenleyin. Eğlenceli renk kombinasyonları ve mizanpajlar için İlham Alın resmimize bir göz atın.

Büyük bir tahta, bir ofise, oyun odasına ve hatta mutfağa mükemmel bir işlevsel eklentidir. Kara tahta herhangi bir odaya rustik bir hava katarken, beyaz tahta çağdaş bir alternatiftir – ve sadece beyaza bağlı kalmak zorunda değilsiniz (çeşitli tonlarda ve baskılarda mevcuttur). Hatta bir sonraki seviyeye taşıyabilir ve yazılabilir bir yüzey oluşturan WriteWallPaint ile tüm duvarı boyayabilirsiniz .

15. Bir Sepet Duvarı Oluşturun

Bahse girerim bu duvar dekoru fikrini düşünmediniz: Duvarınıza sepetler ekleyin! İster renkli ister nötr olsun, farklı boyut ve dokulardaki sepetlerle her duvarı canlandırabilirsiniz.

16. Kişiselleştirilmiş Harita Asın

https://www.pinterest.com/pin/650559108647558214/

Odanızın dekoruna büyük bir kelime haritası ekleyin. Hemen hemen her renk paletinde bir şehir, eyalet, ülke veya dünyanın kişiselleştirilmiş bir haritasını sipariş edebilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz veya ziyaret etmeyi planladığınız yerlere raptiyeler ekleyerek bunu son derece kişisel hale getirebilirsiniz .

17. Televizyonunuzu Monte Edin

KaydetRahat minimalist modern oturma odası #brightlivingroom #livingroomdecor #minimalistlivingroom #modernlivingroom #cozylivingroomYayınlayanSooziq

Gitmenin başka bir yolu? Televizyonunuzu monte edin. Duvarınıza düz bir ekran eklemek, medya dolabınızın üzerinde yer açmak, duvarınızı geliştirmek ve oturma odanızın veya yatak odanızın tüm görünümünü güncellemenin harika bir yolu olabilir .

18. Shiplap Duvar Kaplaması Ekleme

KaydetDikey Shiplap Görünüm Panoları Kullanarak Banyo MakyajıThe Home Depot Blogu

Shiplap paneller, alanınıza taze bir kıyı hissi katacak ve her odada işe yarayacaktır. Yemek odanızın, yatak odanızın, giriş yolunuzun ve hatta banyo duvarlarınızın yenilenmesi gerekip gerekmediğini, genellikle dış cephe kaplaması olarak kullanılan ahşap tahtaları eklemeyi düşünün.

19. Bisikletlerinizi Duvara Monte Edin

KaydetŞık Depolama: Biz. Sadece. Yapamam. Almak. Yeter.Ev ve BahçeBisiklet Sanatı – Ev Depolama Fikirleri – Banyo, Yatak Odası ve Mutfak (houseandgarden.co.uk)

Bisikletleriniz için şık ve zarif bir duvar montaj sistemi oluşturmak size daha fazla zemin alanı sağlayacak ve boş duvarınızı dönüştürecek göz alıcı bir odak noktası oluşturacaktır. Bu, piyasadaki en eğlenceli ve işlevsel duvar dekor fikirlerinden biridir.

20. Depolama için Duvarı Kullanın

Geleneksel Giyinme OdasıCloset in Provence France
Bir Provence evindeki bagaj odası çeşitli şapkalarla dekore edilmiştir. Hint sandığının tepesinde, mülkte piknik yapmak için kullanılan eski bir araba kutusu; bastonun yer mantarı toplamak için bir sepeti vardır.Fotoğraf: Marina Faust

Dolap alanı kısa mı? Neden şıklığınızı sergileyip çarpıcı ve pratik bir görüntü oluşturmuyorsunuz? Kancalar veya bir pegboard takın ve bir kümeye şapkalar asın.

Bir cevap yazın

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Canlı sıva Canlı sıva, iç cephe duvarlarını kaplayan muhteşem bir üründür. Canlı Sıva yaptıranların yorumları %99 oranında olumludur. Canlı sıva uzun ömürlü, ekonomik, dekoratif ve ısı  yalıtımı ile ses yalıtımı sağlamaktadır. Canlı sıva fiyat olarak boyadan daha ekonomik ve çok daha avantajlıdır. Canlı sıva modelleri yüzlerce farklı renk sağlar.